Delfinoterapia – rehabilitacja z delfinami

Grupa lekarzy, fizjoterapeutów i zootechników uruchamia pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Będą w nim leczone dzieci i osoby dorosłe cierpiące na choroby neurologiczne, onkologiczne, psychiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli popływać z tymi sympatycznymi ssakami. Przy delfinarium ma działać mały hotel i restauracja.

Budowę ośrodka poparło ponad 50-ciu najlepszych polskich lekarzy z różnych dziedzin medycyny m.in. konsultanci krajowi i wojewódzcy. Jako dowód sympatii i uznania dla naszych starań podarowali nam ok. 200-tu swoich książek medycznych z dedykacjami i autografami. Zachęcam do ich kupna. Pieniądze uzyskane z ich trafią na konto delfinarium.

Wszystkie książki można obejrzeć na http://www.delfinoterapia.cuprum.pl/antykwariat/. Ceny promocyjne i można jeszcze negocjować. Więcej informacji udziela Aleksandra Piaścik, tel. kom. 604 611-128 e-mail: delfinoterapia@op.pl

Delfinoterapia polega na zabawach dzieci z delfinami. Mali pacjenci wykonują pod nadzorem fizjoterapeutów określone ćwiczenia ruchowe. W czasie tych zabaw wiązki ultradźwięków emitowane przez delfiny przenikają ludzkie ciało powodując drobne, pozytywne zmiany w zniszczonych komórkach. Delfiny ciekawi u człowieka wszystko, co odbiega od normy np. protezy czy też nowotwory i tam właśnie wysyłają swoje lecznicze wiązki. Podczas zabawy z delfinami zwiększa się też u człowieka wydzielanie endorfin, czyli hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową. Endorfiny zmniejszają odczucie bólu, głodu, ułatwiają oddychanie, wpływają na termoregulację.

Dodaj komentarz