O małpce, która spadła z drzewa

Bajka terapeutyczna dla dzieci chorych na padaczkę –

książeczka do czytania i aplikacja na tablet

 

zok654

Ałbena Grabowska-Grzyb

Wydawnictwo: TacyJakJa.pl

Rok wydania: 2010

ISBN: 978-83-930421-1-1

Ilość stron: 53

Format: 19x21cm

 

Opis:

Małpka KOKO opiekuje się swoim młodszym braciszkiem. Rudi co i rusz ma kłopoty w szkole… zapomina lekcji i nie wie co się wokół niego dzieje. Kiedy któregoś dnia małpka rano spada z drzewa, Koko wyrusza z bratem na poszukiwanie lekarza.

Mimo wielu akcji edukacyjnych prowadzonych przez środowiska medyczne, stowarzyszenia pacjentów oraz producentów farmaceutycznych, padaczka nadal pozostaje niesłusznie tematem wstydliwym i tajemniczym. Pomoc w edukacji na temat tej choroby jest potrzebna zwłaszcza w środowisku dzieci, gdyż wiele dzieci z padaczką rozwija się prawidłowo i nie musi korzystać z pomocy instytucji specjalnych, uczęszcza do zwykłych przedszkoli i szkół. Także te dzieci, których los doświadczył ciężej i które rozwijają się wolniej niż rówieśnicy, potrzebują naszego zrozumienia i przyjaźni.

Książeczka ta, napisana przez dr n.med. Ałbenę Grabowską-Grzyb, lekarza epileptologa pomoże dziecku choremu na padaczkę oswoić się z objawami swojej choroby i zaakceptować leczenie. Pomoże także zdrowym dzieciom i ich rodzicom, przedszkolankom i nauczycielom w zrozumieniu dylematów chorego dziecka na padaczkę i zaakceptowaniu do w swoim świecie.

Do kupienia w księgarni www.TacyJakJa.pl i w Itune Store

zok654_1

Dodaj komentarz