Mały smok choruje na padaczkę

Na Itunes Store pojawiła się bezpłatna aplikacja – książeczka dla dzieci o przygodach smoka chorego na padaczkę. Smok obchodzi imieniny, zaprasza przyjaciół i w tych wielkich emocjach dostaje napadu padaczkowego. Jak zareagują i poradzą sobie jego przyjaciele? Przeczytajmy razem z dzieckiem a na koniec dostaniemy kilka prostych zabaw dla dzieci – puzzle, zgadywanki.

Książeczka jest po angielsku – ale pisana prostym językiem, większość rodziców poradzi sobie z tłumaczeniem – za to efekty dźwiękowe na pewno ucieszą dzieci, a przy okazji poćwiczą język.

Przeznaczona według producenta dla dzieci od 12 roku życia – na pewno przystępna i dla młodszych. Pisana we współpracy z lekarzem epileptologiem dziecięcym. Sponsorowana przez UCB Pharma.

Link do książeczki: https://itunes.apple.com/us/app/epihelp/id919233482?mt=8

screen480x4802

Badanie eeg ilustracja

O małpce, która spadła z drzewa w Itunes Store

Padaczki nie trzeba się bać – bajka terapeutyczna

Albena Grabowska-Grzyb Marta Bilecka-Dudzinska

OPIS

Małpka Koko opiekuje się swoim młodszym braciszkiem. Rudi co i rusz ma kłopoty w szkole… zapomina lekcji i nie wie co się wokół niego dzieje. Kiedy któregoś dnia małpka rano spada z drzewa, Koko wyrusza z bratem na poszukiwanie lekarza. Podróż przez sawannę obfituje w ekscytujące przygody.
Książeczka  napisana przez dr n.med. Ałbenę Grabowską-Grzyb, lekarza epileptologa pomoże dziecku choremu na padaczkę oswoić się z objawami swojej choroby i zaakceptować leczenie. Pomoże także zdrowym dzieciom i ich rodzicom, przedszkolankom i nauczycielom w zrozumieniu dylematów chorego dziecka na padaczkę i zaakceptowaniu go w swoim świecie.
Książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 4-10 lat .

Do kupienia w Itune Store

 

screenshot 1

The Monkey That Fell from the Tree

Epilepsy Doesn’t Have to Be Frightening

by Albena Grabowska-Grzyb Marta Bilecka-Dudzinska

This book is available for download with iBooks on your Mac or iOS device, and with iTunes on your computer. Books can be read with iBooks on your Mac or iOS device. Books with interactive features may work best on an iPad.

Description

Coco the monkey is taking care of his younger brother Rudy who is having trouble at school – he is falling asleep during the lessons and after waking up, doesn’t remember what was happening around him. When one day Rudy falls from the tree while going to school, Coco goes with his brother to seek medical attention. It turns out that Rudi has epilepsy.
The book is a simple and interesting way of explaining the disease to children and preparing them for anti-epilepic treatments.
The exciting story of Rudy’s journey to the doctor through the savannah will intrigue children aged 4 to 9.

Available on Itunes Store

screenshot 1

O małpce, która spadła z drzewa – bajka terapeutyczna

zok654

Bajka terapeutyczna dla dzieci chorych na padaczkę –

książeczka do czytania i aplikacja na tablet

Ałbena Grabowska-Grzyb

Wydawnictwo: TacyJakJa.pl

Rok wydania: 2010

ISBN: 978-83-930421-1-1

Ilość stron: 53

Format: 19x21cm

 

Opis:

Małpka KOKO opiekuje się swoim młodszym braciszkiem. Rudi co i rusz ma kłopoty w szkole… zapomina lekcji i nie wie co się wokół niego dzieje. Kiedy któregoś dnia małpka rano spada z drzewa, Koko wyrusza z bratem na poszukiwanie lekarza.

Mimo wielu akcji edukacyjnych prowadzonych przez środowiska medyczne, stowarzyszenia pacjentów oraz producentów farmaceutycznych, padaczka nadal pozostaje niesłusznie tematem wstydliwym i tajemniczym. Pomoc w edukacji na temat tej choroby jest potrzebna zwłaszcza w środowisku dzieci, gdyż wiele dzieci z padaczką rozwija się prawidłowo i nie musi korzystać z pomocy instytucji specjalnych, uczęszcza do zwykłych przedszkoli i szkół. Także te dzieci, których los doświadczył ciężej i które rozwijają się wolniej niż rówieśnicy, potrzebują naszego zrozumienia i przyjaźni.

Książeczka ta, napisana przez dr n.med. Ałbenę Grabowską-Grzyb, lekarza epileptologa pomoże dziecku choremu na padaczkę oswoić się z objawami swojej choroby i zaakceptować leczenie. Pomoże także zdrowym dzieciom i ich rodzicom, przedszkolankom i nauczycielom w zrozumieniu dylematów chorego dziecka na padaczkę i zaakceptowaniu do w swoim świecie.

Do kupienia w księgarni www.TacyJakJa.pl i w Itune Store

zok654_1